Nová série učebnic češtiny pro cizince, která vznikla na základě aktuálních potřeb a plánů jazykového vzdělávání cizinců v češtině nejen na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Celkem pět učebnic sleduje společný evropský referenční rámec pro jazykové kompetence. První díl umožní studentům postup na jazykovou úroveň A1, každý další díl pak postupně na úrovně A2, B1, B2 a C1.

Czech it UP se inspirovalo moderním střihem učebnic oxfordského střihu a přináší "časopisecký" formát, v němž se vše podstatné ke každému jazykovému tématu odehrává na dvou protilehlých stránkách. Témata učebnice jsou přizpůsobena aktuálním společensko-kulturním otázkám a současné době. Nedílnou součástí učebnice a práce s ní jsou i rozšiřující pracovní sešity, a především koncept autorských fotografií, které učebnici doplňují, a výuková videa a audio nahrávky, které jsou přístupné na interaktivních webových stránkách projektu Czech it UP.

V roce 2020 vyšly učebnice pro úroveň B2 a C1, v bžeznu roku 2021 je následovala učebnice pro úroveň A1. Sérii zkompletují poslední dva díly A2 (leden 2022) a B1 (listopad 2021). Na vzniku učebnic se autorsky podílí kolektiv učitelů a doktorandů z filozofické fakulty, v roli vedoucích jednotlivých týmů přitom jsou akademici s bohatými metodickými i praktickými zkušenostmi s problematikou výuky češtiny pro cizince na univerzitní i celostátní úrovni.

Vyzkoušet

Nekupujte zajíce v pytli a seznamte se s Czech it UP.
Stáhněte si celou jednu kapitolu z libovolného dílu učebnice a vyzkoušejte si, jestli vám při výuce či studiu češtiny vyhovuje.
K dispozici vám pochopitelně jsou i nezbytná audia a videa, která se k některým cvičením v učebnici a pracovním sešitě vztahují.


Učebnice

A1 A2 B1 B2 C1

Cvičebnice

A1 A2 B1 B2 C1


Koupit

Sérii učebnic vydává a prodává Vydavatelství Univerzity Palackého. Cena za komplet i s pracovním sešitem je 618 Kč (úroveň B2 a C1) a 648 Kč (úroveň A1).
Vyberte si níže preferovanou úroveň a klikněte na dlaždici, která vás přesměruje na e-shop Vydavatelství UP.

V případě jakýchkoliv dotazů na hromadné objednávky či jiné požadavky kontaktujte prosím redaktorku VUP Terezu Vintrovou (tereza.vintrova@upol.cz).


Učebnice

A1 A2 B1 B2 C1

Cvičebnice

A1 A2 B1 B2 C1